>> FM1- FILTR Magnetyczny-osadnikowy do C.O. "FERDOM" Podł.3/4"
Także do innych syst. HVAC. Magnes moc 11,000Gs, 50 cm2. Usuwa do 100% zanieczyszczeń metalicznych, produktów korozji itp a także inne osady. Obudowa Zytel duPont
Kliknij aby powiększyć
Powiększ Powiększ

Kliknij żeby powiększyć
Powiększ Powiększ

Kliknij żeby powiększyć
Powiększ Powiększ

Kliknij żeby powiększyć
Powiększ Powiększ
<< Cofnij
Kategoria: FILTRY, DOZOWNIKI, ZMIĘKCZACZE
Kod: FD010(B.Z.)    
Firma: FERDOM

Cena brutto: 399.00 439.00 pln
    
Opis:
Inne opakowania / wersje tego produktu


FM1- FILTR MAGNETYCZNY "FERDOM" do systemów C.O, klimatyzacji itp. Podł.3/4 " (bez zaworów), moc 11,000Gs. Usuwa do 100% zanieczyszczeń magnetycznych i produktów korozji. Wbudowany filtr osadów nie-magnetycznych. Obudowa Zytel, max.10bar.
Kod; FD010
Do systemów o mocy do 70kW.

- Filtr usprawnia działanie instalacji poprzez wychwytywania z niej zanieczyszczeń i osadów magnetycznych i nie-magnetycznych. 
- Większość obecnie produkowanych kotłów, aby osiągnąć jak najwyższą sprawność ma bardzo wąskie kanały wodne.
- Nawet najmniejsza ilość osadów i zanieczyszczeń może spowodować blokadę i awarię kotła nie objętą obsługą gwarancyjną.
- Osady powodują także zatarcia pomp czy zaworów, mogą powodować ograniczenia przepływu i innego rodzaju awarie. 
- Zanieczyszczenia powodują m.in. zmniejszenie efektywności cieplnej systemu, co prowadzi do zwiększonego zużycia energii. 
- Dzięki zastosowaniu filtra FM1 poprzez mniejszą ilość awarii zmniejszają się koszty obsługi serwisowej i koszt części zamiennych.
- Większość europejskich producentów kotłów c.o. obecnie rekomenduje montaż Filtra Magnetycznego wraz z nowym kotłem c.o.

Dostępne wersje Filtra FERDOM FM1
• FD001; Podłączenia obrotowe w zakresie 360° z zaworami kulowymi i złączkami zaciskowymi do rur miedź 22mm. 
• FD010; Podłączenia wlot i wylot gwint zewnętrzny 3/4" (bez zaworów)
• FD012; Podłączenia wlot i wylot gwint zewnętrzny 1" (bez zaworów)


MODELE FILTRA FM1 FERDOM

Czy wiesz że...
Na przestrzeni ostatnich kilku lat w Wielkiej Brytanii sprzedano ponad milion filtrów magnetycznych do domowych instalacji c.o.  

Z ponad 20 milionami budynków jednorodzinnych w Anglii, kraj ten jest w czołówce rozwoju nowoczesnych technologii usprawniających działanie domowych systemów grzewczych.

Z badań tam przeprowadzonych wynika że dzięki zastosowaniu Filtra Magnetycznego oszczędności mogą nawet wynieść ok 5%-6% rocznie- poprzez zwiększenie efektywności systemu, lepszemu oddawanie ciepła  oraz zmniejszona ilość awarii.  
Przy obecnym koszcie ogrzewania  150 metrowego domu w Polsce na poziomie 6 000zł – 10 000zł (gaz, LPG, olej) , wydatek na filtr FM1 może się zwrócić nawet w ciągu 1 sezonu grzewczego.
 

 Zastosowanie Filtra FERDOM FM1:
• Stosuję się w instalacjach wodnych takich jak c.o., klimatyzacji, HVAC do wychwytywania ze zładu wody, tlenków stali i żelaza (magnetytów) oraz powstałych produktów korozji. 
• Możliwe inne zastosowanie jako filtr wychwytujący zanieczyszczenia magnetyczne i inne podczas pompowego czyszczenia instalacji. 
• Może służyć także jako dozownik inhibitora lub preparatu czyszczącego do instalacji.
• Zalecany także do stosowania w instalacjach c.o. zabezpieczonych inhibitorem. Inhibitory standardowo zapobiegają korozji metali w instalacji, ale nie zatrzymują procesu wypłukiwania pod wpływem przepływu wody, cząstek metali i zanieczyszczeń z armatury. 
• Zastosowanie filtra może zwiększyć wydajność systemu nawet o 5%-6% i zmniejszyć jego awaryjność. 
• Montaż filtra zalecany w nowych instalacjach z wysokowydajnymi kotłami, w instalacjach gdzie występują np.grzejniki, rury stalowe stalowe,  przy wymianie na nowe; kotła, pomp, armatury.

• Do instalacji o mocy do ok.100 kW / przepływ max 2,5m3/godz.(patrz tabela) Do większych instalacji można stosować filtry podłączone równolegle. 

Budowa filtra magnetyczgo FERDOM FM1  

Dane techniczne Filtra FERDOM FM1:
• Magnes neodymowy o mocy nominalnej 11,000 Gs, pow. 50cm2, 4 elementowy, hermetycznie zamknięty w obudowie ze stali nierdzewnej.
• Czarny pojemnik i pokrywa z wykonane z tworzywa poliamidowego -nylonu Zytel ® z wypełniaczem ze szkła odpornego na hydrolizę. 
• Zbieracz cząstek magnetycznych - tuleja, do której wprowadzany jest magnes, i na której gromadzą się opiłki wykonana jest ze wzmocnionego polipropylenu.
• Siatkowy filtr / osadnik do wyłapywania zanieczyszczeń nie magnetycznych wykonany ze stali nierdzewnej AISI 304 
• Zawór spustowy do usuwania wychwyconych zanieczyszczeń magnetycznych i nie magnetycznych, służący także jako odpowietrznik. 
• Wewnętrzna pojemność filtra - około 500ml • Wymiary; średnica pojemnika 90mm, wysokość 220mm. 
Rozstaw podłączeń; wlot / wylot 42mm.
• Maksymalny ciężar zebranej masy magnetytu = 600g wg GASTEC. • Maksymalne ciśnienie pracy 10 bar przy 82 ° C, nie ogranicza przepływu. 
• Trwałość pojemnika 15 lat przy cyklach pracy do 82 ° C. 
Podłączenia, zawory i magnes gwarancja na 5 lat.
 Zalecana obsługa i czyszczenie min. raz na rok lub gdy jest przypuszczenie że zanieczyszczenia mogły się zebrać (np. po czyszczeniu instalacji) 

FILTR FM1 -Osady magnetczne

Cechy szczególne 
Filtra FERDOM FM1
• Prosty montaż urządzenia na powrocie przed kotłem, dzięki dwukierunkowości urządzenia- zasilenie/powrót mogą być podłączane do dowolnego podejścia. 
 • Łatwość usuwania zanieczyszczeń, przez dolny zawór. Po wyjęciu magnesu zanieczyszczenia magnetyczne dotychczas utrzymywane poprzez właściwości ferromagnetyczne na zbieraczu- tuleji, opadają do dołu pojemnika i są wypłukiwane poprzez otworzenie zaworu wlotowego i spustowego. Tak samo wypłukiwane są inne zanieczyszczenia. 
• Praktyczne i skuteczne odpowietrzanie dolnym zaworem. 
• Duża moc i powierzchnia magnesu, większa nawet o 30% od produktów konkurencji. 
• Produktu zabezpieczony numerowanym hologramem. 

FILTR FM1 Zaprojektowany i wyprodukowany w Wielkiej Brytanii w ramach systemów zarządzania; jakością ,ISO 9001 i środowiskiem ISO 14001. Specyfikacje urządzenia są chronione europejskim patentem.  V.5.2017

Instrukcja montażu i obsługiFiltra Magnetycznego FM1 FERDOMdo instalacji wodnych; centralnego ogrzewania, chłodzenia itp         FILTR FM1
FM1 instrukcja montażu        FM1 informator   techn.


FD010(B.Z.)
"Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki cookies."

 




STRONA GŁÓWNA

Oprogramowanie sklepu: Netidea - strony internetowe gdańsk
Copyright (C) 2002-2010
Strona została wygenerowana w czasie: 0.236 sek.