>> FM1- FILTR Magnetyczny-osadnikowy do C.O. "FERDOM" Podł.3/4" x 3 szt.
Także do innych syst. HVAC. Magnes moc 11,000Gs, 50 cm2. Usuwa do 100% zanieczyszczeń metalicznych, produktów korozji itp ,także inne osady. Moc max. 70kW. Obud.Du Pon
Kliknij aby powiększyć
Powiększ Powiększ

Kliknij żeby powiększyć
Powiększ Powiększ

Kliknij żeby powiększyć
Powiększ Powiększ

Kliknij żeby powiększyć
Powiększ Powiększ

Kliknij żeby powiększyć
Powiększ Powiększ
<< Cofnij
Kategoria: FILTRY, DOZOWNIKI, ZMIĘKCZACZE
Kod: FP010x3(B.Z.)    
Firma: FERPRO

Cena brutto: 978.99 1317.00 pln
    
Opis:
Inne opakowania / wersje tego produktu


3 sztuki
FM1- FILTR MAGNETYCZNY "FERDOM" do systemów C.O, klimatyzacji itp. Podł.3/4"(bez zaworów), moc 11,000Gs. Usuwa do 100% zanieczyszczeń magnetycznych i produktów korozji. Wbudowany filtr osadów nie-magnetycznych. Obudowa Zytel, max.10bar.
Kod; FP010x3

- Filtr usprawnia działanie instalacji poprzez wychwytywania z niej zanieczyszczeń i osadów magnetycznych i nie-magnetycznych. 
- Większość obecnie produkowanych kotłów, aby osiągnąć jak najwyższą sprawność ma bardzo wąskie kanały wodne.
- Nawet najmniejsza ilość osadów i zanieczyszczeń może spowodować blokadę i awarię kotła nie objętą obsługą gwarancyjną.
- Osady powodują także zatarcia pomp czy zaworów, mogą powodować ograniczenia przepływu i innego rodzaju awarie. 
- Zanieczyszczenia powodują m.in. zmniejszenie efektywności cieplnej systemu, co prowadzi do zwiększonego zużycia energii. 
- Dzięki zastosowaniu filtra FM1 poprzez mniejszą ilość awarii zmniejszają się koszty obsługi serwisowej i koszt części zamiennych.
- Większość europejskich producentów kotłów c.o. obecnie rekomenduje montaż Filtra Magnetycznego wraz z nowym kotłem c.o.


Dostępne wersje 
Filtra FERDOM FM1

• FD001; Podłączenia obrotowe w zakresie 360° z zaworami kulowymi i złączkami zaciskowymi do rur miedź 22mm. 
• FD010; Podłączenia wlot i wylot gwint zewnętrzny 3/4" (bez zaworów)
• FD012; Podłączenia wlot i wylot gwint zewnętrzny 1" (bez zaworów)


MODELE FILTRA FM1 FERDOM

Czy wiesz że...
Na przestrzeni ostatnich kilku lat w Wielkiej Brytanii sprzedano ponad milion filtrów magnetycznych do domowych instalacji c.o.  

Z ponad 20 milionami budynków jednorodzinnych w Anglii, kraj ten jest w czołówce rozwoju nowoczesnych technologii usprawniających działanie domowych systemów grzewczych.

Z badań tam przeprowadzonych wynika że dzięki zastosowaniu Filtra Magnetycznego oszczędności mogą nawet wynieść ok 5%-6% rocznie- poprzez zwiększenie efektywności systemu, lepszemu oddawanie ciepła  oraz zmniejszona ilość awarii.  
Przy obecnym koszcie ogrzewania  150 metrowego domu w Polsce na poziomie 6 000zł – 10 000zł (gaz, LPG, olej) , wydatek na filtr FM1 może się zwrócić nawet w ciągu 1 sezonu grzewczego.
 

 Zastosowanie Filtra FERDOM FM1:
• Stosuję się w instalacjach wodnych takich jak c.o., klimatyzacji, HVAC do wychwytywania ze zładu wody, tlenków stali i żelaza (magnetytów) oraz powstałych produktów korozji. 
• Możliwe inne zastosowanie jako filtr wychwytujący zanieczyszczenia magnetyczne i inne podczas pompowego czyszczenia instalacji. 
• Może służyć także jako dozownik inhibitora lub preparatu czyszczącego do instalacji.
• Zalecany także do stosowania w instalacjach c.o. zabezpieczonych inhibitorem. Inhibitory standardowo zapobiegają korozji metali w instalacji, ale nie zatrzymują procesu wypłukiwania pod wpływem przepływu wody, cząstek metali i zanieczyszczeń z armatury. 
• Zastosowanie filtra może zwiększyć wydajność systemu nawet o 5%-6% i zmniejszyć jego awaryjność. 
• Montaż filtra zalecany w nowych instalacjach z wysokowydajnymi kotłami, w instalacjach gdzie występują np.grzejniki, rury stalowe stalowe,  przy wymianie na nowe; kotła, pomp, armatury.

• Do instalacji o mocy do ok.100 kW / przepływ max 2,5m3/godz.(patrz tabela) Do większych instalacji można stosować filtry podłączone równolegle. 

Budowa filtra magnetyczgo FERDOM FM1  

Dane techniczne Filtra FERDOM FM1:
• Magnes neodymowy o mocy nominalnej 11,000 Gs, pow. 50cm2, 4 elementowy, hermetycznie zamknięty w obudowie ze stali nierdzewnej.
• Czarny pojemnik i pokrywa z wykonane z tworzywa poliamidowego -nylonu Zytel ® z wypełniaczem ze szkła odpornego na hydrolizę. 
• Zbieracz cząstek magnetycznych - tuleja, do której wprowadzany jest magnes, i na której gromadzą się opiłki wykonana jest ze wzmocnionego polipropylenu.
• Siatkowy filtr / osadnik do wyłapywania zanieczyszczeń nie magnetycznych wykonany ze stali nierdzewnej AISI 304 
• Zawór spustowy do usuwania wychwyconych zanieczyszczeń magnetycznych i nie magnetycznych, służący także jako odpowietrznik. 
• Wewnętrzna pojemność filtra - około 500ml • Wymiary; średnica pojemnika 90mm, wysokość 220mm. 
Rozstaw podłączeń; wlot / wylot 42mm.
• Maksymalny ciężar zebranej masy magnetytu = 600g wg GASTEC. • Maksymalne ciśnienie pracy 10 bar przy 82 ° C, nie ogranicza przepływu. 
• Trwałość pojemnika 15 lat przy cyklach pracy do 82 ° C. 
Podłączenia, zawory i magnes gwarancja na 5 lat.
 Zalecana obsługa i czyszczenie min. raz na rok lub gdy jest przypuszczenie że zanieczyszczenia mogły się zebrać (np. po czyszczeniu instalacji) 

FILTR FM1 -Osady magnetczne

Cechy szczególne 
Filtra FERDOM FM1
• Prosty montaż urządzenia na powrocie przed kotłem, dzięki dwukierunkowości urządzenia- zasilenie/powrót mogą być podłączane do dowolnego podejścia. 
 • Łatwość usuwania zanieczyszczeń, przez dolny zawór. Po wyjęciu magnesu zanieczyszczenia magnetyczne dotychczas utrzymywane poprzez właściwości ferromagnetyczne na zbieraczu- tuleji, opadają do dołu pojemnika i są wypłukiwane poprzez otworzenie zaworu wlotowego i spustowego. Tak samo wypłukiwane są inne zanieczyszczenia. 
• Praktyczne i skuteczne odpowietrzanie dolnym zaworem. 
• Duża moc i powierzchnia magnesu, większa nawet o 30% od produktów konkurencji. 
• Produktu zabezpieczony numerowanym hologramem. 

FILTR FM1 Zaprojektowany i wyprodukowany w Wielkiej Brytanii w ramach systemów zarządzania; jakością ,ISO 9001 i środowiskiem ISO 14001. Specyfikacje urządzenia są chronione europejskim patentem.  Opracowano 5.2017


Instrukcja montażu i obsługiFiltra Magnetycznego FM1 FERDOMdo instalacji wodnych; centralnego ogrzewania, chłodzenia itp         FILTR FM1
FM1 instrukcja montażu        FM1 informator   techn.

<font size="2">FM1- FILTR Magnetyczny-osadnikowy do C.O. "FERDOM" Podł.3/4" x 3 szt.<br>Także do innych syst. HVAC. Magnes moc 11,000Gs, 50 cm2. Usuwa do 100% zanieczyszczeń metalicznych, produktów korozji itp ,także inne osady. Moc max. 70kW. Obud.DuPont


FP010x3(B.Z.)
"Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki cookies."

 
STRONA GŁÓWNA

Oprogramowanie sklepu: Netidea - strony internetowe gdańsk
Copyright (C) 2002-2010
Strona została wygenerowana w czasie: 0.024 sek.