>> HYDROMAG 99 FILTR Mini do C.O."FERDOM"
Magnetyczno-hydrocyklonowy . Usuwa do 100% zanieczyszczeń magnetycznych i produktów korozji gromadzących się w kotle, zaworach, pompach itp. Moc 11,000Gs, H 16 cm. Ma
Kliknij aby powiększyć
Powiększ Powiększ

Kliknij żeby powiększyć
Powiększ Powiększ

Kliknij żeby powiększyć
Powiększ Powiększ

Kliknij żeby powiększyć
Powiększ Powiększ

Kliknij żeby powiększyć
Powiększ Powiększ

Kliknij żeby powiększyć
Powiększ Powiększ
<< Cofnij
Kategoria: FILTRY, DOZOWNIKI, ZMIĘKCZACZE, POMPY CZYSZCZĄCE / ODKAMIENIAJĄCE DLA SERWISU I INSTALATORÓW, CAŁA OFERTA FERDOM----WYBIERZ I KUP
Kod: FD099    
Firma: FERDOM

Cena brutto: 349.00 399.00 pln
    
Opis:

HYDROMAG 99 FILTR Mini do C.O."FERDOM".
Inne opakowania / wersje tego produktu 

Magnetyczno-hydrocyklonowy . Usuwa do 100% zanieczyszczeń magnetycznych i produktów korozji gromadzących się w kotle, zaworach, pompach, rurach. Moc 11,000Gs, H 15 cm, Max temp.80st C,. Obudowa mosiądz, tworzywo. Rekomendacja; kotły wiszące (mały rozmiar !) podł. 3/4" GZ, moc max 24 kW.

- Filtr usprawnia działanie instalacji poprzez wychwytywania z niej zanieczyszczeń i osadów magnetycznych i nie-magnetycznych.
- Większość obecnie produkowanych kotłów, aby osiągnąć jak najwyższą sprawność ma bardzo wąskie kanały wodne.
- Nawet najmniejsza ilość osadów i zanieczyszczeń może spowodować blokadę i awarię kotła nie objętą obsługą gwarancyjną.
- Osady powodują także zatarcia pomp czy zaworów, mogą powodować ograniczenia przepływu i innego rodzaju awarie.
- Zanieczyszczenia powodują m.in. zmniejszenie efektywności cieplnej systemu, co prowadzi do zwiększonego zużycia energii.
- Dzięki zastosowaniu filtra HYDROMAG 99 poprzez mniejszą ilość awarii zmniejszają się koszty obsługi serwisowej i koszt części zamiennych.

- Większość europejskich producentów kotłów c.o. obecnie rekomenduje montaż Filtra Magnetycznego wraz z nowym kotłem c.o.

 Zastosowanie Filtra HYDROMAG 99:
• Stosuję się w instalacjach wodnych takich jak c.o., klimatyzacji, HVAC do wychwytywania ze zładu wody, tlenków stali i żelaza (magnetytów) oraz powstałych produktów korozji. 
• Możliwe inne zastosowanie jako filtr wychwytujący zanieczyszczenia magnetyczne i inne podczas pompowego czyszczenia instalacji. 
• Może służyć także jako dozownik inhibitora lub preparatu czyszczącego do instalacji.
• Zalecany także do stosowania w instalacjach c.o. zabezpieczonych inhibitorem. Inhibitory standardowo zapobiegają korozji metali w instalacji, ale nie zatrzymują procesu wypłukiwania pod wpływem przepływu wody, cząstek metali i zanieczyszczeń z armatury. 
• Zastosowanie filtra może zwiększyć wydajność systemu nawet o 5%-6% i zmniejszyć jego awaryjność. 
• Montaż filtra zalecany w nowych instalacjach z wysokowydajnymi kotłami, w instalacjach gdzie występują np.grzejniki, rury stalowe stalowe,  przy wymianie na nowe; kotła, pomp, armatury.
 

Budowa filtra.

Konstrukcja pozwala na odseparowanie zdecydowanej większości niepożądanych elementów będących przyczyną większości awarii związanych ze złą jakością wody instalacyjnej (osady w grzejnikach, kamień i rdza w wymiennikach ciepła). Kształt cyklonu ze specjalnie wyprofilowanymi wewnętrznymi wypustkami - zawirowywaczami tworzącymi swego rodzaju labirynt powodujący taki przepływ wody, który skutecznie separuje wszelkie cięższe od wody zanieczyszczenia i unieruchamia je w łatwym do oczyszczenia zbiorniku. W osi filtra umieszczony magnes ferromagnetyczny, który w każdej chwili może być wysuwany bez konieczności demontażu całego urządzenia. Magnes wspomaga separację - przyciąga mikro zanieczyszczenia pochodzenia korozyjnego i utrzymuje je w przeznaczonym do tego miejscu. Filtr nie wymaga zasilania czy dozowania specjalnych preparatów, działa na zasadzie różnicy oporów przepływu wody i zanieczyszczeń oraz przyciągania magnetycznego.


Dane techniczne:
Miejsce montażu; na powrocie c.o. przed kotłem.
Podłączenia: 2 x 3/4'' GZ
Max moc systemu; 24 kW
Rozstaw podłączeniowy: 100mm, całość z gwintami 124mm
Wysokość: 150mm-170mm
Średnica korpusu: 55mm
Max temperatura pracy; 75 st C
Materiał: Tworzywo sztuczne, mosiądz
Magnes ferromagnetyczny: Moc nominalna 11000 Gs.

Okresowe czyszczenie:
HYDROMAG 99 wyposażony jest w przezroczystą obudowę pozwalającą kontrolować ilość osadów w filtrze. W razie konieczności filtr należy wyczyścić:
-Odciąć dopływ wody do filtra z obu stron,
-Spuścić nadmiar wody (zredukować ciśnienie) zaworem spustowym będącym w wyposażeniu filtra,
-Wysunąć magnes z obudowy.
-Odkręcić i wypłukać obudowę/osadnik oraz delikatnie wyczyścić zawirowywacze (np. pędzelkiem).


FILTR FM1

HYDROMAG 99 Zaprojektowany i wyprodukowany we Włoszech w ramach systemów zarządzania; jakością ,ISO 9001 i środowiskiem ISO 14001.  V.9.2017

<font SIZE="2">HYDROMAG 99 FILTR Mini do C.O."FERDOM"<br>Magnetyczno-hydrocyklonowy . Usuwa do 100% zanieczyszczeń magnetycznych i produktów korozji gromadzących się w kotle, zaworach, pompach itp. Moc 11,000Gs, H 16 cm. Max moc 24kW.Mosiądz, tworzywo.*n


FD099
"Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki cookies."

 
STRONA GŁÓWNA

Oprogramowanie sklepu: Netidea - strony internetowe gdańsk
Copyright (C) 2002-2010
Strona została wygenerowana w czasie: 0.414 sek.