>> NIĆ TEFLONOWA "FERPRO 555" 150mb do uszczelniania gwintów.
Rur stalowych i plastikowych do średnicy 6 cali.*n.1/2 cal zwojów 6 - 7, 3/4 cala zwojów 7-9, 1 cal zwojów 8-12, 1.1/2 cala zwojów 10-15, 2 cale zwojów 15-25 ,2.1/2 cala zwojów
Kliknij aby powiększyć
Powiększ Powiększ
<< Cofnij
Kategoria: DLA INSTALATORÓW, CAŁA OFERTA FERPRO----WYBIERZ I KUP
Kod: FP555    
Firma: FERPRO

Cena brutto: 59.95 pln
    
Opis:
NIĆ TEFLONOWA „FERPRO 555” do uszczelniania gwintów rur stalowych i plastikowych do średnicy 6 cali.

„FERPRO 555” to wielowłóknowa nić teflonowa do zabezpieczania i uszczelniania połączeń gwintowych w metalowych i plastikowych instalacjach rurowych. Nie utwardza się, zapewnia natychmiastowe szybkie, łatwe i niezawodne uszczelnienie. Zastosowanie także do wody pitnej, produkt zgodny z Europejską Dyrektywą 98/83/EC

Zastosowanie:

Produkt służy do uszczelniania elementów gwintowych takich jak przyłącza i kształtki rurowe z gwintami walcowymi lub stożkowymi, zabezpieczające przed przeciekiem gazów i cieczy w temperaturach do +200 C. Produkt ten jest szczególnie przydatny w przypadkach, gdzie niezbędny jest natychmiastowy montaż złącza gwintowanego; po dokręceniu gwintów istnieje możliwość lekkiego ich poluzowania w celu uzyskania pożądanej pozycji. Zalecany do stosowania na gwintach maksimum do 6 cali.  Produkt dostarczany jest w sztywnych pojemnikach, które służą zarazem do przechowywania i do nanoszenia.

Wskazówki dotyczące stosowania.

Nitkę nawija się na gwint w kierunku nacięcia gwintu zaczynając od końca rury. Rowki gwintu powinny być wypełnione tak, aby jego wierzchołek nie był całkowicie zakryty. Nitkę można przyciąć posługując się ostrzem na wieczku pojemnika. Nitka nawinięta jest w pojemniku spiralnie i przy prostym nanoszeniu rozwija się bez oporu. Nitka musi być odpowiednio naprężona. Gwinty o gładkiej powierzchni należy zrobić szorstkie przed zastosowaniem produktu.Dane techniczne:
Długość 150 m
Waga netto nici 107gr
Kolor: Biały
Maks. średnica gwintu: poniżej 6 cali
Zakres temperatur pracy: -50 do +200°C
Produkt tiksotropowy
Waga opakowania; 130 gr

Szczegółowe informacje dot. rodzajów typów gwintów.

Można stosować do uszczelniania połączeń gwintowych w instalacjach wody pitnej, CWU, gazowych, tlenowych, olejowych, benzynowych, ciepłowniczych, sprężonego powietrza, chemikaliów i wielu innych. Można stosować do uszczelniania instalacji wykonanych z metali, plastyków, fibry itp. Idealnie nadaje się do uszczelniania instalacji o bardzo małych średnicach jak i do uszczelniania instalacji w miejscach gdzie stawiane są specjalne wymagania higieniczne - szpitalach, zakładach przemysłu spożywczego itp.

Materiał

Wartość

Do benzyny / ropy naftowej

tak

Do brązu

tak

Do chłodnictwa

tak

Do gazu

tak

Do kwasów i zasady

tak

Do mosiądzu

tak

Do ogrzewania

tak

Do olejów

tak

Do pary wodnej

tak

Do PCV

tak

Do PE

tak

Do PP

tak

Do sprężonego powietrza

tak

Do stali

tak

Do stali galwanizowanej

tak

Do stali nierdzewnej

tak

Do tlenu

tak

Do wody pitnej

tak

Do żeliwa

tak


FP555
"Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki cookies."

 
STRONA GŁÓWNA

Oprogramowanie sklepu: Netidea - strony internetowe gdańsk
Copyright (C) 2002-2010
Strona została wygenerowana w czasie: 0.030 sek.