>> FIRE WS "FERDOM" Wypalacz sadzy (katalizator) do kotłów olejowych i na paliwa stałe. Szt.3 x 125 gram
Umieszcza się w palniku kotła, po odpaleniu kotła wytwarza się duża ilośc utleniajacych gazów które rozbijają i usuwają sadzę i osady.
Kliknij aby powiększyć
Powiększ Powiększ
<< Cofnij
Kategoria: GŁOŚNA PRACA DOMOWEGO KOTŁA C.O. - porady, CZYSZCZENIE PALENISK KOTŁÓW, PROBLEMY Z KOTŁEM OLEJOWYM C.O. - porady, CAŁA OFERTA FERDOM----WYBIERZ I KUP, CAŁA OFERTA FERPRO----WYBIERZ I KUP
Kod: FD500x3    
Firma: FERDOM

Cena brutto: 99.00 pln
    
Opis:

FIRE WS "FERDOM"® TUBA 125  x 3 SZT

WYPALACZ SADZY

 

-  Wypalacz sadzy (katalizator) do domowych kotłów na paliwa stałe, olejowych, gazowych i nadmuchowych.

-   Zastosowanie: zwiększa stopień przekazywania ciepła, usuwa osady niszczące metal takie jak nagar itp.

-   Utrzymuje pełną sprawność kotła - redukuje przestoje związane z awariami.

-   Ogranicza emisję szkodliwych substancji do środowiska - Zmniejsza zużycie energii.

 

Dane techniczne:
Kompozycja utleniaczy i katalizatorów: azotanów potasu <77% i azotanów sodu<6%
Postać: Proszek szaro-zielony
Ciężar właściwy: 1,15
Rozpuszczalność w wodzie: 94%
Temp topnienia: 330oC
Opakowanie:  FIRE WS
"FERDOM"® TUBA 125 GRAM
Uwaga: produkt oznaczony jako łatwopalny i utleniający.

 

Zastosowanie: FIRE WS "FERDOM"®
Proszek w  poręcznej tubie 125g do użytku z domowymi kotłami olejowymi, gazowymi i nadmuchowymi. Jedna tuba na jedno czyszczenie (kocioł około 30kW).
Sposób użycia jest bardzo prosty: Tube z zawartością umieszczana się jest w rozgrzanym kotle lub pracującym na (około 1 godz.)

Osady w kotle zawierające węgiel (wysokiej wagi molekularnej, cząsteczki bogate w węgiel) razem z nieorganicznymi materiałami, siarczkami i tlenkami, tworzą korozyjne produkty spalania. Produkty te same w sobie są stosunkowo obojętne i tworzą twardą powłokę na wymiennikach ciepła. Przywieranie tych osadów do powierzchni metalu jest tak mocne, że typowe mechaniczne metody czyszczenia nie dają właściwych rezultatów. W wypadku miejsc niedostępnych jedyną drogą wyczyszczenia kotła było jego rozebranie co nie zawsze było możliwe. Aby usunąć te osady mechanicznie kocioł powinien być wyłączony
i ostudzony co wiąże się z przerwami w dostawie ciepła lub ciepłej wody.

 

Zasada działania:
Produkty FIRE WS
"FERDOM"® są przystosowane do użytku w pracy kotła “on-line” eliminując potrzebę wyłączania kotła. Działa poprzez generowanie dużych ilości utleniających gazów, które przepływając przez szczeliny wymiennika wchodzą w reakcję chemiczną powstawania tlenu w obecności katalizatora. Preparat redukuje temperaturę zapłonu nie spalonego węgla w osadach do poziomu, w którym może być łatwo wypalony, tworząc mikroporowatą strukturę osadu, który staje się bardzo kruchy i łatwo usuwalny poprzez ruchy gazów.
FIRE WS
"FERDOM"®
posiadają skomplikowaną strukturę zasadowych nitratów, gazów pędnych i katalizatorów w zbalansowanej formie ilości i rozmiaru. Produkt jest w formie drobnego proszku, którego cząsteczki są porywane przez spaliny i łatwo docierają do wszystkich nawet trudnodostępnych miejsc w wymienniku.
Produkt wymaga min temp. 350oC do prawidłowego działania, przy tej temperaturze zmienia się z proszku w delikatną parę. Aby reakcja chemiczna przebiegła w miejscach najbardziej niedostępnych oba składniki utleniacze i katalizator muszą być tam dostarczone. Jest to osiągnięte przez gazy pędne, które wspomagają działanie prądu spalin. Reakcje zachodzące są w wysokim stopniu skomplikowane i powstaje wiele pośrednich produktów. Częścią tej reakcji jest tworzenie ”gniazd procesów” na powierzchni osadów. “Gniazda” te inicjują reakcje na powierzchni i w osadach, które w sposób fizyczny i mechaniczny rozbijają osady i więź pomiędzy osadem i metalem wymiennika.
Skutkiem tej reakcji jest powstanie małych cząsteczek i granulek niepalnych materiałów łatwych do usunięcia przez wymiecenie lub wydmuchanie. Wypalanie części palnych tych osadów następuje całkowicie tworząc dwutlenek węgla z niewielką ilością pary wodnej
i dwutlenek siarki, które są usuwane ze spalinami. Zasady obecne w produkcie neutralizują dwutlenek i trójtlenek siarki w obecności wody tworząc pożądaną cienką ochronną powłokę na wymienniku ciepła.

 

Sposób użycia:
Metoda wprowadzenia FIRE WS
"FERDOM"® zależy od typu kotła i dostępu do komory spalania. Generalnie najważniejszym warunkiem jest aby temperatura w komorze wynosiła min 350oC lub powierzchnia wymiennika ciepła miała min 850oC.
Jeżeli jest to możliwe należy preparat wprowadzić do paleniska podczas pracy kotła. Zasadą jest, że kocioł powinien pracować godzinę przed i po wprowadzeniu preparatu.

Zalety:
Tradycyjny, mechaniczny system czyszczenia nigdy nie dawał zbyt dobrych rezultatów, a oprócz tego był długotrwały i kłopotliwy. Teraz wystarczy wrzucić FIRE WS
"FERDOM"®  do kotła, odpalić go, poczekać a pozostałości nagaru i sadzy wyczyścić np. odkurzaczem.

 


FD500x3
"Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki cookies."

 
STRONA GŁÓWNA

Oprogramowanie sklepu: Netidea - strony internetowe gdańsk
Copyright (C) 2002-2010
Strona została wygenerowana w czasie: 0.019 sek.