ZAPOWIETRZONE, ZIMNE GRZEJNIKI - porady
ZAPOWIETRZONE, NIEDOGRZANE GRZEJNIKI C.O.

Zamiast zapowietrzone właściwym określeniem było by "zagazowane grzejniki" albowiem w grzejnikach może gromadzić się nie tylko powietrze ale i gazy. Aby zastosować odpowiednie środki zapobiegawcze najpierw trzeba ustalić dokładnie z jakiego rodzaju problemem mamy do czynienia. Pamiętajmy- wszystkie poniższe objawy świadczą o tym, że w instalacji c.o. zachodzą szkodliwe zjawiska korozyjne i / lub powstawania osadów, które mogą doprowadzić do uszkodzenia instalacji ! Pierwszym krokiem we wszystkich przypadkach jest dokładne wyczyszczenie całej instalacji, produktami zaprezentowanymi poniżej.

         A) ZAPOWIETRZONE GRZEJNIKI . Objawem zapowietrzenia instalacji jest zimna góra grzejnika (najczęściej jednego). Problem ten spowodowany jest wadliwym wykonaniem instalacji, zasysaniem powietrza np. po stronie ssącej pompy, zasysaniu powietrza w instalacji otwartej. A pamiętajmy tlen = korozja!     
--Sprawdzić instalację i usunąć przyczynę przenikania powietrza do instalacji.

         B) ZAGAZOWANE GRZEJNIKI -wodór; gaz łatwopalny - pali się żółtym płomieniem. W wyniku procesów korozyjnych powstaje wodór, który gromadzi się najczęściej w górnej części wszystkich grzejników, powodując ich niedogrzanie. Problem najczęściej występuje w grzejnikach aluminiowych w instalacji miedzianej.    Niebezpieczny proces, prowadzi do korozji aluminium i zarastania rur miedzianych.
--Wyczyścić i zabezpieczyć instalację. 
Obowiązkowo użyj inhibitora CH-2.

        C) ZAGAZOWANE GRZEJNIKI - metan lub siarkowodór (zapach jaj). W niezabezpieczonych systemach c.o. bakterie redukujące siarczany i inne produkują silnie toksyczne gazy jak siarkowodór  i metan (pali się niebieskim płomieniem), który występują we wszystkich grzejnikach. Korozja mikrobiologiczna!      
--Wyczyścić i zabezpieczyć instalację. Po czyszczeniu a przed zabezpieczeniem zastosuj preparat BRIT-STER.

         D) NIEDOGRZANY DÓŁ GRZEJNIKA. Po kilku latach w niezabezpieczonej instalacji c.o. powstaje szlam (osady, tlenki itp.), który odkłada się w dole grzejników utrudniając przepływ wody, powodując niedogrzanie i dalszy rozwój korozji podosadowej.  
--Wyczyścić i zabezpieczyć instalację.

-----PO PROCESIE CZYSZCZENIA ZAWSZE ZABEZPIECZ INSTALACJĘ INHIBITOREM CH-2. 
Szukaj w podkategoriach
"Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki cookies."

 
STRONA GŁÓWNA

Oprogramowanie sklepu: Netidea - strony internetowe gdańsk
Copyright (C) 2002-2010
Strona została wygenerowana w czasie: 0.004 sek.